FANDOM


Futbol oyunlarına aşina olmayanlar ya da kendilerini daha da geliştirmek isteyenler için amaçlanan bir moddur. Burada Goley hakkında daha çok bilgilenip ve yeteneklerinizi nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Peki hazırlık kampına nasıl giriş yapılır?

Haz

Goley'in ara yüzünün sağ alt tarafında görülen "öğretici" sekmesine tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkan "öğreticiyi başlat?" sorusuna "evet" deyip öğreticiye giriş yapabilirsiniz.

Haz2

- Defans

Hareket: Oyuncuyu 8 yöne götürmek için yön tuşlarını kullanabilirsiniz. Koşarak top sürmek için yön tuşuyla koşma “E” tuşuna aynı anda basın. Koşarak top sürdüğünüzde top ayağınızdan açılacağı için pasınız ya da şutunuz daha yavaş olacaktır.

Pres: Baskı yapıp topu çalmak için Temel Savunma “D” tuşuna basın. Hareket halindeki rakipten topu almak daha zordur. Temel savunma tekniklerinde ustalaşmak başarının anahtarıdır.

Kayma: Kayarak müdahale, topu çalma için doğru bir yöntemdir. (A tuşu ile) Fakat top yerine rakibe vurursanız ya da arkadan kayarsanız faul yaparsınız. Topu çalmak için kayma tuşuna yani A tuşuna basabilirsiniz.

Kaleciyi Açma: Savunma sırasında Kaleciyi açmaya “W” tuşuna basılırsa kaleci topa çıkacaktır.


- Hücum

Kısa Pas: Yerden pas vermek için Kısa Pas “S” ve yön tuşuna aynı anda basın. Uzun pas vermek için ise iki kere hızlı basın.

Yüksek Pas: Havadan pas “A”, yön tuşlarının yardımıyla belli bir mesafedeki oyuncuya havadan pas verilmesini sağlar. Gösterge %7*’in altındaysa yakındaki oyunculara, üzerindeyse uzaktaki oyuncuya pas atılır.

Ara Pası: Takım arkadaşınızın koşu yolun pas vermek için Ara Pası “W” tuşuna basın. Pası havadan vermek için ise Ara Pas “W” tuşuna iki kere basın.

Şut: Topu kaleye göndermek için rakip yarı aladan Şut “D” tuşuna basın. Yön tuşları şutun gideceği yeri belirler. Her şut kaleyi bulacak diye bir kural yok önemli olan seçilen yön ve vuruş gücüne dikkat etmek.

- Taktik

Taktiği geliştir: 2 numaralı taktik, Takım Yönetim menüsünden seçilebilir. Taktikler arası geçiş için kısayol tuşuna “2” basabilirsiniz.

Taktiği Kullan: Takım yönetim menüsünden seçilen Defansif ve Ofansif taktikler istenilen zamanda kullanılır. Taktikleri etkinleştirmek için kısa yol tuşuna “C” basabilirsiniz. Hemen sonrasında oyuncular kendilerine söylenen taktiği uygular.

Yetenek Kullan: Goley’deki tüm oyuncuların kendilerine özgü yetenekleri vardır. “Q” tuşuna basarak yeteneklerinizi kullanabilirsiniz. Takım Yönetimi menüsünden, oyuncuların yetenekleri görülebilir özel ekipmanlar ile daha farklı yetenekler kazanabilirler.

- Serbest

Köşe Vuruşu: Kale çizgisinin önündeki yuvarlağı hareket ettirerek köşe vuruşunu yön tuşlarını kullanarak “W”tuşuna basabilirsiniz. Köşe vuruşu yapmak için topa falso verin.

Serbest Vuruş: Kalenin önündeki kareyi uygun bir konuma getirerek falso “W” vererek yapabilirsiniz. Eğer atağa uzun ya da kıs bir pasla devam etmek istiyorsanız vuruş yönünü oyuncuya yönlendirebilirsiniz. “A” “S” tuşları ile.

Penaltı: Penaltı vuruşunda göndereceğiniz noktayı seçerek kalenin önündeki topa falso”W” verebilirsiniz.

Serbest Mod: Ve sıra sizde, tüm öğrendiklerinizi uygulayın.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.