FANDOM


Burada Oyuncu Satma ve Oyuncu Satın Alma özelliklerini kullanmak mümküdür. İsterseniz hiçbir şekilde kullanmadığınız kendi futbolcularınızı satabilirsiniz. İsterseniz de size önerilen futbolcuları ya da diğer oyuncuların pazara eklediği futbolcuları satın alabilirsiniz.

Üçüncü bakiye olarak oyuna eklenecek olan Goley Parası’nı[1] Kart Pazarı’nda kullanabileceksiniz. Goley Parası’nı[2] Mağaza’da satılacak paket aracılığı ile elde edebilirsiniz.

Oyuncu Satın Alma

Goley-MMO-Oyuncu-Satin-Alma-Kart-Pazari-Transfer

Kart Pazarı’na eklenen futbolcuların değerleri satış durumlarına göre değişebilir. Bunu öğrenebilmek için Pazar’da seçtiğiniz herhangi bir futbolcunun sağındakt 

Pazarı bölümünde sahip olduğunuz futbolcuların hangi fiyatlarda satıldığını da inceleyebilirsiniz. Hâlihazırda sahip olduğunuz futbolcu kartlarının üzerine fare imlecini sürüklediğiniz zaman “Ara” butonunu görünecektir. Bunu kullanarak ilgili futbolcuyu diğer oyuncuların hangi fiyatlarda sattığını öğrenebilirsiniz.

Kart Pazarı’nda tıpkı Kiralama bölümünde olduğu gibi futbolcuları Tür, Yıl, Takım ve Pozisyon arama seçeneklerini kullanarak filtreleyebilirsiniz.
Oyuncu Satma

Goley-MMO-Oyuncu-Satma-Kart-Pazari-Transfer

Satın aldığınız paketlerden çıkan futbolcuları takımınızda yeri olmadığını düşünüyorsanız Kart Pazarı’nda satabileceksiniz. Buradan gelen gelirle de(Goley Parası)[3] daha iyi bir oyuncu satın alabileceksiniz.

Kart Pazarı’ndaki oyuncu satma bölümüne girdiğiniz zaman satışa uygun olan futbolcular sol tarafta karşınıza çıkacaktır. Bu listeden satmak istediğiniz futbolcuyu seçerek “oyuncu satma” işleminde ilk adımı atabilirsiniz. Fare imlecini satmak istediğiniz futbolcunun üzerine getirdikten sonra kartın altında beliren butona basarak, futbolcuyu pazara kayıt ettikten sonra “Pazar’a Koy” butonuna basarak satış işlemini başlatabilirsiniz.

Futbolcunuzu pazara kayıt ettikten sonra futbolcu kartının sağında “En Yüksek ve En Düşük fiyatlarını görebilir ve Satış Süresini kontrol edebilirsiniz. Bu değerler sizlerin işini ciddi anlamda kolaylaştıracaktır. Zira ilgili futbolcu için en yüksek değer ve en düşük değerin yanı sıra satış süresini görebilir ve planınızı buna göre yapabilirsiniz. Futbolcunuzun Pazar kaydı esnasında sağ tarafta satış fiyatı görünecektir. Bu fiyat özelleştirilebilir olarak görünmektedir. Az önce de belirttiğimiz “En Yüksek ve En Düşük” değerleri göz önünde bulundurarak futbolcunuza değer biçebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir husus, bu sistemin sizin satışınızdan %40 komisyon alacak olmasıdır. Eğer futbolcunuzu 1000 Goley Parası karşılığında satıyorsanız, bu kart satın aldığı vakit oyun sizden 400 Goley Parası komisyon alacak. Sizin elde edeceğiniz miktar ise 600 Goley Parası olacak.

Not: Oyuncu satışa çıkarılırken maksimum ve minimum değerler bulunmaktadır. Bu değerler kart maksimum fiyatında satıldığında değişebilmektedir.

Örnek : Uzman Seviye futbolcunun maksimum satış değeri 30.000 Goley Parası iken belirtilen kart eğer 30.000 Goley Parasına satılır ise, aynı kart bir sonraki satışında %15 minimum ve maksimum fiyatının üstünde satılabilir.

Kurallar


  1. Etkinlikten kazanılan kartlar hiç bir şekilde Kart Pazarında satışa koyulamaz.


  1. Takımınıza yerleştirmiş olduğunuz bir kart takımdan çıkarıldığında bile Kart Pazarında satışa koyulamaz.
  2. Seviye atlatılan bir kart, Kart Pazarında satışa koyulamaz.
  3. Geliştirilen bir kart, Kart Pazarında satışa koyulamaz.
  4. Kiralama yapılan bir kart, Kart Pazarında satışa koyulamaz.


  1. Kart Pazarında yapılan satış işlemleri kişilere özel yapılamaz. Pazara koyulan tüm kartlar tüm Goley oyuncuları tarafından görülebilir.
  2. Kart pazarında geçerli olan yalnızca Goley Parasıdır.
  3. Kart satışı yapıldıktan sonra elde edilen miktardan sistem otomatik olarak %40 komisyon alır.
  4. Kart pazarına kart satışı yapmak istediğinizde kartın türüne göre kayıt ücreti alınır. Bu kayıt ücreti altın olarak alınmaktadır. 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.